Author Archive for admin

Szkoła letnia VLTP IBRO

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową, na której znajdziecie wszystkie informacje dotyczące tego wyjątkowego, współorganizowanego przez nasze Koło przedsięwzięcia. Wkrótce zostanie uruchomiony formularz rejestracyjny, przy pomocy którego będziecie mogli składać aplikacje. Stay tuned!

http://www.ibrosummerschool.uj.edu.pl/

MK

Neuronus 2012: zapraszamy!

Już po raz piąty mamy przyjemność zaproszenia Was na kolejną edycję współorganizowanej przez nas konferencji studenckiej. NEURONUS 2012 IBRO & IRUN Neuroscience Forum to międzynarodowe wydarzenie pod patronatem International Brain Research Organisation, które odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tym roku, dzięki dokonaniu fuzji z organizowanymi przez Zakład Psychofizjologii Instytutu Psychologii UJ warsztatami “Krakow Workshop on Psychophysiology”, odbywającymi się w ramach Międzynarodowej Sieci Uniwersytetów Badawczych IRUN, możemy liczyć na jeszcze większą liczbę znakomitych gości z zagranicy. Jesteśmy przekonani, że nowa, udoskonalona formuła spotka się z Waszym uznaniem :)

Wszystkie informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej:
www.neuronus2012.pl

Do zobaczenia!

Kadencja 2011/2012: wiele zmian i kontynuowanie dobrych tradycji…

Wtorkowym walnym zebraniem, które odbyło się dokładnie tydzień temu zainicjowaliśmy kolejny rok działalności naszego Koła. Mamy przyjemność powitania zarówno nowych członków, jak i tych, którzy towarzyszą nam już od dawna, dzieląc się swoją wiedzą i pasjami już od początku istnienia Neuronusa.

Obecna kadencja niesie przed nami wiele wyzwań. Będziemy:

- co tydzień spotykać się na seminariach i dyskusjach naukowych
- realizować projekt o roboczej nazwie “Neuroscience for kids”, mający na celu zaintrygowanie neuronaukami dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów; odwiedzimy przede wszystkim uboższe szkoły, starając się dotrzeć do środowisk, w których dostęp do materiałów edukacyjnych jest ograniczony
- współorganizować kolejną edycję konkursu neurobiologicznego dla LO
- współpracować przy organizacji letniej szkoły VLTP IBRO Course
- organizować kolejną edycję Międzynarodowej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS 2012, co stanowi nasz priorytet
- i wiele, wiele innych…

Już wkrótce możecie spodziewać się gruntownych zmian na stronie, a tymczasem zapraszamy na naszą listę dyskusyjną, która umożliwia wysyłanie i otrzymywanie informacji o seminariach, inicjatywach i innych, dotyczących wszystkich członków Koła kwestiach: neuronus@googlegroups.com

Do zobaczenia! :)

plan neurokonferencji

Z przyjemnością ogłaszamy ostateczny harmonogram III Ogólnopolskiej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS – znajduje się on TUTAJ.

TUTAJ znajduje się program konferencji w wersji PDF.

i ogólnopolska konferencja studentów biofizyki

Polecamy zaprzyjaźnioną Konferencję:

neuronus 3

Z przyjemnością zawiadamiamy, że III edycja Ogólnopolskiej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS odbędzie się w dniach 23.-25. kwietnia  2010 r. – oczywiście, na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Po szczegóły zapraszamy do zakładki /NEUROKONFERENCJA.

neuroestetyka

Wspólnie z Sekcją Kognitywistyczną KNSF UJ serdecznie zapraszamy na gościnny wykład dra Sebastiana Florka pt. “Ośmioraka ścieżka Ramachandrana i Hirsteina – przepis na dzieło sztuki czy droga donikąd?”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 12. grudnia, o godzinie 16, w sali 101 Instytutu Zoologii UJ (ul. Ingardena 6).

Wstępny zarys wystąpienia znajduje się tutaj.

spotkania psychologii z biologią

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich na czwartkowy wykład dr Eligiusza Wronki, otwierający cykl neuronusowych seminariów “Spotkania psychologii z biologią” (zorganizowanych nakładem pracy sekcji psychologii eksperymentalnej Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ). Dr Wronka opowie nam o roli układu noradrenergicznego w funkcjonowaniu poznawczym ludzi.

By nieco rozjaśnić temat wystąpienia: Biorąc pod uwagę, że dr Wronka jest specjalistą od fizjologicznych korelatów inteligencji i procesów uwagowych, możemy się spodziewać że opowie nam głównie o biologicznym podłożu procesu rozwiązywania problemów przez ludzi (czyli jednego z głównych składników inteligencji).

Rozkład jazdy całego cyklu “Spotkań psychologii z biologią”:

“O roli układu noradrenergicznego w funkcjonowaniu poznawczym ludzi.”

- dr Eligiusz Wronka
26.11.09 (czwartek), s. 101 IZ, godz. 19.00

“Biologiczne podłoże osobowości: wymiar ekstrawersji – introwersji.”

- Adam Tomczak
30.11.09 (poniedziałek), s. 203 IZ, godz. 19.00

“To do, or not to do: neuronalne korelaty kontroli poznawczej.”

- Marta Łukoska i Marek Muszyński
7.12.09 (poniedziałek), s. 203 IZ, godz. 19.00

“Mózg uprzedzony: o neurobiologii stereotypów.”

- Filip Gęsiarz
14.12.09 (poniedziałek), s. 203 IZ, godz. 19.00

neuromarketing

Informujemy, że w ramach kursu “Metody i techniki badań marketingowych” członek naszego koła, Filip Gęsiarz, poprowadzi wykład pt. “Neuromarketing – wykorzystanie metod psychofizjologicznych w badaniach konsumentów”.

Wykład będzie miał miejsce w środę, 18. listopada, o godz. 18.00, w Collegium Broscianum UJ (ul. Grodzka 52, s. 79*).

Ad. *) Sala znajduje się na II piętrze; Trafić tam można tylko schodami zlokalizowanymi na końcu lewego holu na pierwszym piętrze (w razie potrzeby pytać portiera ;-)).

neuroanatomia zagości w AGH

W ramach spotkań Koła Naukowego Fizyki Medycznej AGH odbędzie się wystąpienie mgra Michała Kiełbińskiego nt. zastosowania kropek kwantowych w badaniach biologicznych.

O mariażu dziedzictwa Louis’a D. Brus’a i mózgowia będzie można posłuchać w najbliższą środę, 4. listopada, o godz. 19.00, w murach AGH (budynek D10, s. 224).