NEURONUS 2013 IBRO&IRUN Neuroscience Forum

To continue the great success of last year’s edition, the Organizing Committee has the pleasure to invite you to the NEURONUS 2013 IBRO&IRUN Neuroscience Forum, covering all aspects of neurosciences, from neurobiology via cognitive neuroscience to clinical neuroscience. This event will be held from 9-11 May, 2013 in the Auditorium Maximum of Jagiellonian University in Krakow, Poland.

Three very intensive days of keynote lectures, oral symposia, and poster presentations are planned, divided into biological and cognitive neuroscience slots. Moreover, NEURONUS 2013 will be opened by a special session commemorating the 150th anniversary of Adolf Beck’s birthday, a pioneer of electroencephalography born in Krakow. The regular scientific programme will be accompanied by the Scientific Career Opportunities session, and evening social events.

More information is available on the website http://neuronusforum.pl/. Those interested in contributing papers should send their abstract by 8 March 2013. Abstracts received after this deadline will not be considered. The registration will be opened form March 8th to April 30th.

Szkoła letnia VLTP IBRO

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową, na której znajdziecie wszystkie informacje dotyczące tego wyjątkowego, współorganizowanego przez nasze Koło przedsięwzięcia. Wkrótce zostanie uruchomiony formularz rejestracyjny, przy pomocy którego będziecie mogli składać aplikacje. Stay tuned!

http://www.ibrosummerschool.uj.edu.pl/

MK

Neuronus 2012: zapraszamy!

Już po raz piąty mamy przyjemność zaproszenia Was na kolejną edycję współorganizowanej przez nas konferencji studenckiej. NEURONUS 2012 IBRO & IRUN Neuroscience Forum to międzynarodowe wydarzenie pod patronatem International Brain Research Organisation, które odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tym roku, dzięki dokonaniu fuzji z organizowanymi przez Zakład Psychofizjologii Instytutu Psychologii UJ warsztatami “Krakow Workshop on Psychophysiology”, odbywającymi się w ramach Międzynarodowej Sieci Uniwersytetów Badawczych IRUN, możemy liczyć na jeszcze większą liczbę znakomitych gości z zagranicy. Jesteśmy przekonani, że nowa, udoskonalona formuła spotka się z Waszym uznaniem :)

Wszystkie informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej:
www.neuronus2012.pl

Do zobaczenia!

Kadencja 2011/2012: wiele zmian i kontynuowanie dobrych tradycji…

Wtorkowym walnym zebraniem, które odbyło się dokładnie tydzień temu zainicjowaliśmy kolejny rok działalności naszego Koła. Mamy przyjemność powitania zarówno nowych członków, jak i tych, którzy towarzyszą nam już od dawna, dzieląc się swoją wiedzą i pasjami już od początku istnienia Neuronusa.

Obecna kadencja niesie przed nami wiele wyzwań. Będziemy:

- co tydzień spotykać się na seminariach i dyskusjach naukowych
- realizować projekt o roboczej nazwie “Neuroscience for kids”, mający na celu zaintrygowanie neuronaukami dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów; odwiedzimy przede wszystkim uboższe szkoły, starając się dotrzeć do środowisk, w których dostęp do materiałów edukacyjnych jest ograniczony
- współorganizować kolejną edycję konkursu neurobiologicznego dla LO
- współpracować przy organizacji letniej szkoły VLTP IBRO Course
- organizować kolejną edycję Międzynarodowej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS 2012, co stanowi nasz priorytet
- i wiele, wiele innych…

Już wkrótce możecie spodziewać się gruntownych zmian na stronie, a tymczasem zapraszamy na naszą listę dyskusyjną, która umożliwia wysyłanie i otrzymywanie informacji o seminariach, inicjatywach i innych, dotyczących wszystkich członków Koła kwestiach: neuronus@googlegroups.com

Do zobaczenia! :)

Konferencja Neuronus 2011

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż IV edycja Neurokonferencji Studenckiej “Neuronus” odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia w murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Konferencja po raz pierwszy będzie miec charakter międzynarodowy i odbywac się będzie wyłącznie w języku angielskim. Odwiedzą nas liczni goście z zagranicy, liczymy na udział zagranicznych studentów.
Swoim patronatem objęła naszą inicjatywę International Brain Research Organisation, Polskie Towarzystwo Badań nad Układem Nerwowym a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji praktycznych, wstępny program i formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie N2011:
http://www.neuronus2011.pl

z pytaniami można pisac pod adres: questions[at]neuronus2011.pl

RSVP na facebooku.

…2010/11 :)

Środowym Walnym Zebraniem rozpoczęliśmy kolejny rok działalności Koła Naukowego “Neuronus”.
Serdecznie witamy wszystkich nowych (potencjalnych) członków i gorąco zachęcamy do współpracy.

Wśród naszych planów na najbliższy czas znajdują się m.in.:
- regularne kołowe seminaria / info@Marcin: martin.siwiec[małpa]gmail.com,
- listopadowy wyjazd integracyjny do Krynicy (wraz z kołem Biotechnologów “Mygen”) / info@Kasia: katarzyna.kmiotek[małpa]uj.edu.pl,
- pomoc przy organizacji rozmaitych akcji fundacji High Five! /info@Monika Starzyk: monikastarzyk[małpa]gmail.com,
- last but definately not least – organizacja IV Neurokonferencji Studenckiej “Neuronus 2011″ /info@E: elizka_w[małpa]wp.pl

zapraszamy na listę dyskusyjną: neuronus@googlegroups.com i facebooka :)

plan neurokonferencji

Z przyjemnością ogłaszamy ostateczny harmonogram III Ogólnopolskiej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS – znajduje się on TUTAJ.

TUTAJ znajduje się program konferencji w wersji PDF.

seminarium s(09/10)e(10)

Zapraszamy na kolejne seminarium Kołowe pod tytułem “Neuroeconomics: the buyology of the brain”, które poprowadzi Filip Gęsiarz.
Będziemy mieli się szanse dowiedzieć, jak badania mózgu korespondują z teoriami decision-making i jakie paradoksy towarzysza naszym wyborom, nie tylko konsumenckim. Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

Czas: Poniedziałek (12.04), godz. 19:00;
Miejsce: Instytut Zoologii UJ (ul. Ingardena 6), s.203.

i ogólnopolska konferencja studentów biofizyki

Polecamy zaprzyjaźnioną Konferencję:

seminarium s(09/10)e(09)

Serdecznie zapraszamy wszystkich Zainteresowanych na pierwsze w semestrze letnim spotkanie naukowe naszego Koła, na którym wysłuchamy prezentacji mgra Michał Kiełbińskiego pod tytułem: “Patterning: efryny, astrocyty, mapy”.

Czas: Poniedziałek 29.03, godz. 19:00 (seminarium przeniesione z 22.03);
Miejsce: Instytut Zoologii UJ (ul. Ingardena 6), s.203.

Do zobaczenia:).